Obraz Aldona Ferdyn
"Cyfrowa szkoła"
Aldona Ferdyn w dniu poniedziałek, 30 styczeń 2012, 20:17 napisał(a)

Witam,
jestem ciekawa, czy wejdzie do szkół pilotażowy program Rządowy "Cyfrowa szkoła", którego celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Program ma obejmować cztery obszary: e-nauczycie, e-zasoby edukacyjne, w tym e-podręcznik, e-szkoła, e-uczeń. To kompleksowe przedsięwzięcie zapowiada się ciekawie a pilotażem ma być objętych 400 szkół. Szczegóły na stronie MEN.
Miłej lektury Uśmiech
Zapraszam do podzielenia się opiniami.

Obraz Iwona Pietrucha
Odp: "Cyfrowa szkoła"
Iwona Pietrucha w dniu piątek, 30 marzec 2012, 20:05 napisał(a)

Właśnie jestem po lekturze artykułu na temat cyfryzacji szkolnictwa i wspomnianego przez Panią, Pani Aldono, programu pilotażowego, a także po lekturze książki Aleksandry Pezdy "Koniec epoki kredy" (uważam, że powinni ją obowiązkowo przeczytać wszyscy nauczyciele!). Jestem jak najbardziej za tym, że współczesna szkoła powinna nadążać za uczniem, jednocześnie nie zaprzepaszczając kontaktu z nauczycielem. Zamysł programu szczytny, niestety, o ile dobrze rozumiem, znów możemy napotkać mur w postaci braku finansów. Program finansuje MEN, lecz 20% wkładu w niego muszą zapewnić samorządy i dodatkowo: to samorządy wyrażają zgodę na przystąpienie do programu...więc....oby mój pesymizm był przedwczesnyUśmiech
Obraz Aldona Ferdyn
Aldona Ferdyn w dniu poniedziałek, 16 kwiecień 2012, 21:07 napisał(a)

Tak, 3 kwietnia br. pilotażowy program został przyjęty do realizacji. Z informacji na stronie MEN wynika, że około 380 szkół przystąpi do programu. Pani przeczucia się sprawdziły, ponieważ co najmniej 20% wartości zadania, to wkład własny zagwarantowany przez organy prowadzące szkoły. Życzę wszystkim szkołom, które zgłosiły się do programu, aby wzięły w nim udział.
Pozdrawiam Uśmiech
Obraz Iwona Pietrucha
Iwona Pietrucha w dniu czwartek, 17 maj 2012, 17:57 napisał(a)

Własnie przestudiowałam listę osób zakwalifikowanych do programu. Jest i szkoła z mojego miasta, znam nauczycielki. Ciekawa jestem wrażeń i wniosków z realizacji programuUśmiech Zobaczymy, jak to się sprawdzaUśmiech
Obraz Iwona Pietrucha
Iwona Pietrucha w dniu piątek, 18 maj 2012, 17:25 napisał(a)

No proszę...już są wątpliwości, a jeszcze program nie wystartowałSmutek Tak, jak myslałam: bariery finansowe i oczywiście strach wielu nauczycieli przed TI. Miejmy nadzieję, że nie spali na panewceUśmiech
http://blizejprzedszkola.pl/wiadomosc-1552,strach-przed-cyfrowa-szkola
Obraz Aldona Ferdyn
Aldona Ferdyn w dniu czwartek, 24 maj 2012, 21:03 napisał(a)

Witam, także trochę poczytałam. W wielu artykułach opisana jest "Cyfrowa szkoła". Jak zawsze są różne opinie Zadowolenie lubSmutek. Oby realizacja projektu przyniosła jak najwięcej Zadowolenie. Myślę, że każdy chce, aby wprowadzane zmiany były korzystne, pomagały a nie utrudniały.
Pozdrawiam